A Parádfürdői Erdészet főbb szakmai tevékenységei a közjólét, az erdőfelújítás, a fahasználat, és a vadgazdálkodás.
Erdeink 90%-a, az idős állományokban termett, majd lehullott makkból kikelő csemetével, természetes módon kerül felújításra. Bükköseinkben a 2000-es években kezdtük el a szálalás és szálalóvágás kísérleteket, amelyek azóta gazdálkodásunk szerves részét képezik. Ezek a folyamatos erdőborítást biztosító gazdálkodási módok, amelyek során szálanként, vagy kisebb facsoportonként, kis területen végezzük el az erdőfelújítást. Ezekkel az eljárásokkal tudjuk biztosítani, hogy már a fakitermelések megkezdése előtt, az anyaállomány alatt, annak védelmében növekednek a jövő erdeinek alapját képező facsemeték, amelyek garantálják a területen a folyamatos erdőborítást.
Fakitermelésünk fő irányát a tartamosság határozza meg, amelyet a szakhatóságok által készített erdőterv szabályozza. Legértékesebb fatermékeink a tölgy és bükk rönkök, amelyekből a legkülönbözőbb faipari üzemek készítik termékeiket. Nagyon jelentős a helyi tűzifa ellátásban betöltött szerepünk is, hiszen a Mátrában és környékén igen nagy a fával fűtők aránya.
Területünkön a hazai vadászható nagyvadfajok közül a gímszarvas, a muflon, az őz, a vaddisznó és elvétve a dám található meg.
Az erdészet életében igen fontos a közjóléti tevékenység: kedvelt kiránduló- és pihenőhelyek vannak erdeinkben, amelyek fenntartása és fejlesztése folyamatos odafigyelést igényel. Parádon, az Ilona-völgyben található hazánk legmagasabb természetes vízesése, az Ilona-vízesés, amely különleges látványt nyújt a kirándulóknak; de ez csak egy a számtalan szépség mellett, amit a Mátra turistaútjain felfedezhetünk!
Galyatető és Parádsasvár között, Rudolf tanyai vendégházunkban idilli erdei környezetben várjuk a kirándulni és kikapcsolódni vágyókat! Kívánjuk minden látogatónknak, hogy érezze jól magát erdeinkben!